Instrukcja BHP korzystania z pływalni miejskiej

Instrukcja BHP.jpg
 • nowość
Dostępność: Produkt dostępny
Wysyłka w: 3 minuty
Cena brutto: 26,25 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
26.25
Cena netto: 25,00 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Instrukcja BHP korzystania z pływalni miejskiej znajduje się w kategorii: baseny, sauny i siłownie. Opracowana została w oparciu o przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy. Zawiera wszystkie nakazane przepisami prawa elementy. Po kupieniu produktu, plik elektroniczny .pdf dostępny jest do pobrania w 3 minuty po potwierdzeniu płatności. Instrukcję można drukować dowolną ilość razy.

Niniejsza instrukcja określa najważniejsze zasady postępowania, aby zminimalizować ryzyko wypadku na basenie. Należy ją stosować tam, gdzie występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników. Zagrożenia występujące w kategorii sklepu: baseny, sauny i siłownie to między innymi:

 • podtopienie lub utopienia w basenie, czy jacuzzi,
 • poślizgnięcie się,
 • potłuczenia o sprzęt w siłowni, krawędzie basenu i inne,
 • złamania kończyn,
 • zmiażdżenie np. stóp przez spadający sprzęt na siłowni, typu hantle,
 • inne ze względu na specyfikę obiektu.

Należy pamiętać, że pracownicy  obiektów sportowych, rekreacyjnych, czy wypoczynkowych, muszą być poinformowani o wszelkich niebezpieczeństwach, związanych z codziennym wykonywaniem obowiązków. W tym celu należy przeprowadzić analizę ryzyka zawodowego i przedstawić pracownikowi do zapoznania się w formie dokumentacji oceny ryzyka zawodowego. Dodatkowo podczas instruktażu stanowiskowego bhp (szkolenie wstępne) pracownik powinien zapoznać się z treścią niniejszej instrukcji bhp korzystania z pływalni miejskiej. Kupioną instrukcję w wersji elektronicznej do pobrania, Pracodawca może przechowywać w wewnętrznej sieci komputerowej Intranet do czego serdecznie zachęcamy. Pracownicy w każdej chwili mogą do takiej instrukcji sięgnąć. Instrukcja bhp w wersji elektronicznej to także wygoda wielokrotnego drukowania oraz możliwość rozsyłania jej jako załącznik do maila. Dużym atutem wersji elektronicznej jest fakt, iż taką instrukcję bhp cechuje stosunkowo niska cena oraz możliwość drukowania dowolną ilość razy.

Niniejsza instrukcja bhp korzystania z pływalni miejskiej składa się z takich elementów jak:

 • Uwagi ogólne
 • Warunki bezpieczeństwa na pływalni
 • Czynności przed korzystaniem z pływalni
 • Czynności podczas korzystania z pływalni
 • Czynności zabronione
 • Czynności po zakończeniu korzystania pływalni
 • Postępowanie w przypadku awarii
 • Uwagi końcowe

Instrukcja bhp korzystania z pływalni miejskiej

Uwagi ogólne

 1. Pływalnia przeznaczona jest do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, ćwiczeń ogólnorozwojowych i sportowych oraz pływania wolnego.
 2. Wskazane jest, aby rejestrowana była liczba osób wchodzących i wychodzących (zapobiega to przeciążeniu basenu nadmierną liczbą kąpiących się, niedostosowaną do technologii uzdatniania wody). Z usług pływalni może jednocześnie korzystać maksymalnie …….. użytkowników.
 3. Na terenie pływalni mogą przebywać wyłącznie osoby korzystające z jej usług zgodnie z ustalonym rozkładem zajęć i cennikiem określonym w regulaminie pływalni oraz rodzice oczekujący na wyjście swoich dzieci.
 4. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

Warunki bezpieczeństwa w pływalni

 1. Całe wyposażenie zaplecza szatniowo-sanitarnego powinno być wykonane z materiałów nienasiąkliwych, łatwo zmywalnych i odpornych na środki dezynfekcyjne.
 2. Sufit i ściany powyżej części zmywalnej powinny być pokryte tynkiem z dodatkiem środka zapobiegającego rozwojowi pleśni.
 3. Szatnie wewnętrzne/przebieralnie powinny mieć bezpośrednie połączenie z toaletami i natryskownią.
 4. W celu możliwości dokładnego mycia i spłukiwania posadzek szafki i inne sprzęty powinny być umieszczone co najmniej 15 cm nad podłogą (na nóżkach).
 5. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

Czynności przed korzystaniem pływalni

 1. Wchodzący na pływalnię zobowiązani są do korzystania z szatni głównej (należy pozostawić okrycia wierzchnie).
 2. Bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem (bez kostiumów kąpielowych).
 3. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

Czynności podczas korzystania pływalni

 1. Osoby korzystające z pływalni oraz z jej pomieszczeń zobowiązane są do przestrzegania regulaminu, przestrzegając tym samym jego wytycznych a także do kulturalnego zachowania się.
 2. Na pływalni obowiązuje noszenie stroju kąpielowego w dowolnym kolorze i obowiązkowe jest włożenie czepka kąpielowego.
 3. Po skorzystaniu z WC w trakcie pobytu na hali basenowej należy bezwzględnie umyć całe ciało przed ponownym wejściem do wody.
 4. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

Czynności zabronione

Na terenie pływalni zabrania się:

 1. Wchodzenia do części mokrej pływalni, bez klapek i stroju kąpielowego, jakakolwiek korzystania z pływalni bez czepka.
 2. Na terenie pływalni picia alkoholu oraz palenia papierosów.
 3. Korzystania osobom chorym na choroby zakaźne, uczulonym na chlor, środki dezynfekcyjne, posiadającym widoczne schorzenia dermatologiczne lub z opatrunkami, z nieżytami górnych dróg oddechowych.
 4. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

Czynności po zakończeniu korzystania pływalni

 1. Osoby korzystające z pływalni powinny po zakończeniu złożyć w wyznaczonych miejscach sprzęt pływacki i ratowniczy /deski, koła ratunkowe.
 2. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

Postępowanie w przypadku awarii

 1. W razie pożaru, należy natychmiast ewakuować wszystkich uczestników i użytkowników obiektu w miejsce zbiórki do ewakuacji, następnie powiadomić Państwową Straż Pożarną oraz ściśle stosować się do instrukcji ochrony przeciwpożarowej.
 2. Wszelkie skaleczenia, urazy oraz nieprawidłowości w samopoczuciu należy niezwłocznie zgłosić ratownikowi.
 3. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

Uwagi końcowe

 1. Każda osoba, korzystająca z basenu, a także pracownicy pływalni są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, także bezpieczeństwa innych uczestników i użytkowników obiektu.
 2. W całym obiekcie i jego pomieszczeniach obowiązuje bezwzględne przestrzeganie przepisów BHP i ppoż.
 3. (dalsza treść dostępna jest po kupieniu instrukcji)

 

Licencja

 1. Sprzedawca tj. BHPEX Sp. z o.o. oświadcza, że jest jedynym prawnym właścicielem instrukcji elektronicznej oraz, że instrukcja elektroniczna jest wytworem oryginalnym i nie narusza żadnych praw autorskich i praw pokrewnych innych twórców oraz przepisów w zakresie prawa własności przemysłowej.
 2. Oferowana przez Sklep Internetowy Sprzedawcy instrukcja elektroniczna jest objęta ochroną określoną w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2095) i może być używana wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Sklepu Internetowego.
 3. Z chwilą realizacji zamówienia i wysłania instrukcji elektronicznej na wskazany w zamówieniu przez Klienta e-mail, Sprzedawca udziela Klientowi niewyłącznej i nieprzenoszalnej licencji upoważniającej Klienta do zainstalowania, uruchomienia, przechowywania i korzystania z zakupionej instrukcji.
 4. Potwierdzeniem udzielonej licencji jest faktura lub paragon zakupu wystawiona przez Sprzedawcę.
 5. Klient ma prawo korzystać z instrukcji wyłącznie na własny użytek i nie może udostępniać instrukcji innym osobom, z zastrzeżeniem bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Klient w szczególności nie jest uprawniony do rozpowszechniania lub wprowadzania do obrotu instrukcji w całości lub jej fragmentów.
 7. Klient jest zobowiązany do tego, aby zakupiona instrukcja nie została wykorzystana niezgodnie z prawem oraz postanowieniami Regulaminu Sklepu Internetowego.
 8. W przypadku wykorzystywania przez Klienta instrukcji niezgodnie z prawem Sprzedawca może kierować wobec Klienta wszelkie roszczenia z tego tytułu.

Opinie o produkcie (1)

3 kwietnia 2023

Świetne opracowanie, szybka wysyłka, polecam ten sklep

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl